Підбірки книг, Про Україну

Книги про війну та історію України

За роки українсько-російського протистояння війна стала частиною життя кожного українця. Навіть якщо дитині пощастило не бути свідком страшних подій, юна свідомість все одно формується під тиском непростих реалій. В такій ситуації головне завдання дорослого – не дати дитині замкнутися в собі, наодинці зі складними питаннями, страхами та негативними думками.

Війна дає дитині імпульс до осмислення себе в контексті країни. Що означає бути українцем? Чим Україна відрізняється від інших держав? Як вона звучить, чим живе, про що думає?

Знайти відповіді на всі ці питання та адаптуватися до буремного сьогодення допомагає цікава література. «Синичка» зібрала п’ять книг, що делікатно розповідають дітям про війну та пробуджують інтерес до своєї країни.

Таємні історії маленьких і великих перемог

Реальність і казка переплітаються у десяти оповіданнях про різноманітний досвід проживання війни. Важкі теми обережно передаються через художні образи, знайомлячи дитину з проблематикою сьогодення. Книга найбільше зацікавить читачів віком від 5 років.

Книга Таємні історії маленьких і великих перемог – Таня Стус

450 

Місія книги: пояснити дітям складні питання, що виникають під час нашого досвіду проживання війни; віднайти втрачену силу й опору; відчути любов й підтримку одне одного та переконатися, що в єдності – сила

Кожна грудочка землі

Зворушлива книга для малечі віком від 4 до 7 років розповість про те, чому так важливо берегти кожну грудочку рідної землі. Це щира розмова про війну через призму дитячих емоцій, стосунків з рідними та друзями, любові до свого дому.

Книга Кожна грудочка землі – Ольга Войтенко

450 

Місія книги: допомогти дорослим знайти правильні слова, щоб обговорити психологічні моменти війни в сучасній Україні; закласти правильні цінності та пояснити, як важливо берегти нашу країну та один одного

Абрикоси зацвітають уночі

Хлопчик Устим і його собака Жменька живуть поблизу окупованих територій. Якось їм зустрічається безпілотник, який літає над Донбасом і мріє… Глибока книга Олі Русіної пробуджує віру в життя та добро. Якою безрадісною не здавалася б реальність, колись на твоїй вулиці неодмінно розквітнуть абрикоси. Рекомендований вік читача – 6-12 років.

Книга Абрикоси зацвітають уночі – Оля Русіна

120 

Місія книги: плекати життєстійкість, віру у перемогу, захисників, які нас оберігають, добро, допомогу людям і тваринам; подарувати відчуття безпеки.

Книга-мандрівка «Незалежні»

У нетривіальний спосіб книга розповідає про кожен рік Незалежності України. На сторінках оживає дух часу, з його великими й маленькими подіями, культурними маркерами, а також побутом, модою, інтересами, думками та емоціями українців. Книга зацікавить як дітей віком від 9 років, так і дорослих.

Книга-мандрівка. Незалежні – Ірина Тараненко, Єлизавета Нєвєжина, Марта Лешак

750 

Місія книги: у незвичний спосіб познайомити дитину з реальною історією та культурою сучасної України. Розповісти про найважливіші події, які зробили українців українцями.

Книга-мандрівка «Україна»

Свіже, сучасне уявлення про Україну відображене у понад тисячі фактів про нашу державу та її жителів. У книзі зібрана найцікавіша інформація про унікальні місця та видатних особистостей, непересічні події та культурні здобутки. Видання безперечно сподобається дітям від 6 до 12 років, які прагнуть дізнатися більше про свою батьківщину.

Книга-мандрівка. Україна – Ірина Тараненко, Юлія Курова, Марія Воробйова, Марта Лешак

750 

Місія книги: прищепити любов до України та познайомити з нашою історією у сучасний та цікавий спосіб.

Читання хорошої книги може стати чудовою терапією для дитини. Зазирніть у категорію «Книги про Україну та нашу історію” за цим посиланням, щоб переглянути більше книг на цю тематику.

На наших інтернет-полицях – перевірена література від найкращих авторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *